MYŠLENKY

VELKÁ KUŠ

V poslední době mam nějakou přemýšlejíc náladu.. Stále mi v hlavě létají myšlenky a dost často vzpomínám.. Obzvlášť když se dostanu k takovéhlemu nádhernému rybníku, který k tomu úplně svádí..

Vytáhla jsem kolegyni po práci na procházku po okolí Vrbna. Minulý týden jsme byly u krmného rybníka Nadýmač ale tentokrát jsem chtěla jít jinam. Vím, že je okolo mnoho krásných rybníků, takže jsem šly dál po cestě. Došly jsem na obzor, kde nás čekalo rozcestí a krásný výhled na Malou Kuš. Vpravo od Malé Kuše na nás vykukovala o to krásnější Velká Kuš. Takže bylo jasné kam půjdeme. Velká Kuš je opravdu obrovská a ta vodní plocha mě tak lákala, že jsem vlastně ani nedávala na výběr a rovnou šla. Přišly jsme k okraji rybníka a já uviděla tu nádheru.. Úplně mi to úst vjelo „TO JE NÁDHERA A TEN KLID!!!“.. Kousek od břehu je malý ostrůvek a mě hned do hlavy skočilo pár myšlenek.. S kým bych chtěla skončit na pustém ostrově? Co bych si sebou vzala? Přežila bych vůbec? Je zajímavé co všechno člověka napadne … Šlo se dál po okraji rybníka až jsem narazila na velmi zajímavě uříznutý strom, vlastně ten tvar připomínal křeslo na sezení. Lákalo mě to si tam sednout ale nejdříve jsem tam poslala Mišku a udělala jí tam foto. Také jsem si tam sedla a připadala jsem si jako kdybych seděla v obýváku a jen koukala z okna ven.. Zamyšleně se podívala na hladinu rybníka a zavzpomínala na minulé roky.. Bojím se hluboké vody a první co mi vyskočilo byl strach, který jsem měla když jsme pluli s lodí na Slapech, když jsem plavala na poloostrůvek na Malé.. Ta hrůza, děs a strach.. ale ráda na to vzpomínám.. Bylo to krásné, ano bylo…

Kolikrát se přistihnu jak koukám do dály a zamyšleně (čti tupě) čučím na obzor. V srdci cítím smutek, v očích mi prolétnou obrazy/vzpomínky na jednu tvář a mě je teskno.. Do očí se mi začínají prodírat slzy a já nemohu nic.. Mockrát jsem si přála být na takovémhle místě s ním. Sednout si na zem a kochat se tím klidem okolo. Jenže tohle jsou jen moje touhy a sny.. Být na takovémhle místě s milovanou osobou.. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *