VZPOMÍNKY A ŽIVOT

JE ZE MĚ INSTALATÉR

Je pondělí večer a já jako obvykle chystám nějaký jídlo a myju nádobí.. Pro mé velké překvapení mi přestala odtékat voda z dřezu a já si začínám říkat, že je tam něco špatně. Ano domácí mne varoval, že odpadní trubky jsou úzké jelikož je to starej barák ( ale já tyhle starý věci miluju) tak ať tam neleju žádný bordel apod.. To jsem dodržovala a dokonce už jednou čistila odpad „krtkem“.. jenže…..

Tentokrát tam tam ta voda stála a nehla se docela dlouho a nastala panika..

K mému nemilému zjištění bylo, že odpadní roura je dosti nepěkně schovaná za skříňkou, takže jsem musela vyndat celou skříň a odsunout ji. Povedlo se, sice ne moc jelikož hadice k vodovodní baterii jsou krátké a já to nechtěla oddělávat, tak jsem tu skříňku měla tak vtipně nahnutou. Začala jsem točit s odpadem a co se nepovedlo.. všechno mi to z té zdi vystříklo na zem! To bylo poprvé ale bohužel né naposledy.. Vyčistila jsem to a myslela si jak je to už v pořádku a vše vrátila na své místo. Po zjištění kdy jsem chtěla pokračovat v mytí nádobí, že to stále neodtéká, jsem tam nasypala hydroxid v granulích a čekala co to udělá.. Neudělalo to vůbec nic a já tam seděla a koukala na to a přemýšlela co teď.. Takže jsem zase vše vyndala a snažila se hýbat s odpadní routou aby voda odtekla.. NIC.. Opět super když mi vše zase vyteklo na koberec ale tentokrát s bonusem vystříknutí směsi hydroxidu/vody a humusu z odpadu mě do obličeje.. Jupíí.. Měla jsem to všude.. Pálil mě obličej a valila jsem do koupelny si vypláchnout oči jelikož mi stříklo i tam..  

Zoufale sedim před skříní a čučim do odpadu co s tím… a píši SOS

Psala jsem sousedce, vlastně jediné osobě kterou tady znám jestli nemá zvon a ejhle ona má.. Snažila jsem se co nejvíc vyčistit tu trubku aby to šlo.. Připravila další dávku hydroxidu a nalila jí do dřezu. V mezičase mi Lucka přinesla „zvon od matky boží“ a já s nadějí začala pumpovat.. Pro mé velké potěšení tlakem vyletěla hadice z odpadní roury a já byla zase celá ohozená od bordelu, takže vytočení odpadu na koberec 3:0 pro odpad.. Já už fakt nevěděla a když už mi začalo téct i ze sifonu ve dřezu, tak jsem se už suverénně rozbrečela a seděla tam a opravdu už nevěděla co.. Měla jsem už dokonce od kamaráda číslo na instalatéra, jenže JÁ SE NEVZDÁVÁM!!!  Utřela jsem ubalený ksicht a naposledy vše zapojila kam měla a udělala další várku hydroxidu. Opět nalila do dřezu a jednou rukou pumpovala a druhou držela odpad aby to zase nevyletělo.. a to se nepodařilo? profoukla jsem si přetékací kanálek u dřezu a vyletělo z něj dost bordelu, takže jupí mam čistý přetékací kanálek ale odpad stále nic.. Tak už fakt nevím jak to udělat když mam jen dvě ruce a potřebuji tři jelikož jednou musím pumpovat, druhou držet hadici v odpadu a třetí držet hadr na přetékacím kanálku aby ten tlak šel kam má.. Zkoušela jsem to asi 10 minut až jsem se nasrala a a prostě jsem ten přetékací kanálek zalepila izolepou a čus.. 

Dvakrát jsem zapumpovala a bylo to!!!

Už jsem si myslela, že to snad nedám ale nevzdala jsem se a podařilo se to! Já normálně nevěřila vlastním očím když to konečně odteklo. Jelikož jsem už byla špinavá snad i na bradě, tak jsem ve finále rozebrala sifon u dřezu a vyčistila ho. Vyndala všechny gumičky a těsnění. Umyla, utřela a vysušila jsem vše a po bedlivém prozkoumání jsem usoudila, že mohu vše namontovat zpátky. Dala jsem nové těsnění lépe řečeno omotala jsem hadici, která jde do odpadu novou páskou aby to lépe těsnilo a bylo to prostě čisté. Namontovala vše na své místo a zkusila zda to funguje.. FUNGOVALO.. Já měla úplně nejvíc spokojený výraz za poslední dobu.. Zvládla jsem to! Byla jsem na sebe pyšná. Po dvou hodinách snažení, zoufalství a nadávání se povedlo. 

Vrátila jsem vše na své místo a konečně domyla nádobí.. Netušila bych jak velkou radost dokáže udělat to, že si člověk sám opraví odpad.. I já jako ženská jsem to zvládla celkem slušně. Jsem na sebe pyšná. I teď se mi potvrdilo to, že jsem prostě manuálně zručná a dokážu si většinu věcí udělat sama.. 

Takže i zahradník může být instalatérem 🙂

Zítra k snídani si dám nějakou odměnu… Bude sladká

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *